Hidromek HMK 140 W Lastikli Ekskavatör

Hidromek Yetkili Servisi ve Yedek Parça Bayii
Forklift İş Makinaları Tamir ve Komple Revizyon – 2.El Makina Satışı
Slider
Slider

Adapzarı Sakarya hidromek yetkili servis

Hidromek HMK 140 W Lastikli Ekskavatör

Teknik Özellikler

excavator-kova-koparma-kuvveti

Kova Koparma Kuvveti

10900

Kgf

excavator-kepce-icon-bcmakina

Kova Kapasitesi

0,6

metre-küp

malfunction-indicador-motor-icon-bcmakina

Motor Gücü

123

Hp Dizel

Gehl-yukleme-kapasitesi-bcmakina-sakarya

Çalışma Ağırlığı

15900

km/h

Motor 
MarkaIsuzu
ModelAI-4JJ1X
Silindir Adedi4 adet
Çap x Strok95.4 x 104.9 mm
Hacim2999 cc
Maksimum Güç123 HP @ 2200 rpm
Maksimum Tork420 Nm @ 1800 rpm
Hidrolik Sistem 
Pompa TürüDeğişken Deplasmanlı Eksenel Pistonlu Pompa
Ana Pompa Debisi2 x 160 lt
Pilot Pompa Debisi20 lt/dk
Sistem Basıncı 
Ataşman330 kgf/cm²
Ek Güç360 kgf/cm²
Yürüyüş360 kgf/cm²
Kule Dönüş260 kgf/cm²
Pilot40 kgf/cm²
Kule Dönüş 
TipEksenel pistonlu motor
Dönüş Hızı13.8 d/d
Yürüyüş Hızları 
Maksimum Çekiş Kuvveti7.710 kgf
Yüksek33 km/s
Düşük9 km/s
Kazıcı Performansı 
Standart Kova Kapasitesi0.6 m³
Kazma Derinliği 5.04 m
Düz Uzanma Mesafesi8.19 m
Yükleme Yüksekliği6.25 m
Çalışma Yüksekliği8.66 m
Kova Koparma Kuvveti (ISO)10.900 kgf
Arm Koparma Kuvveti (ISO)7.800 kgf
Bom Ölçüleri4.6 m
Arm Ölçüleri2.0 m / *2.3 m / 2.6 m / 2.9 m
Kova Ölçüleri0.35 – 0.45 – 0.52 – 0.75 m³
Dolum Kapasiteleri 
Motor Yağı16 lt
Motor Soğutma Sistemi21 lt
Yakıt Tankı270 lt
Hidrolik Yağ Tankı120 lt
Hidrolik Sistem 235 lt
Kule Dönüş Redüktörü3 lt
Ön – Arka Aks 14,5 – 17,4 lt 
Çalışma Ağırlığı 
Standart Makine15.900 kg
2 Parçalı Bom16.250 kg

Hidromek HMK 140 W Lastikli Ekskavatör

Ürün Kataloğunu İndirmek İçin Tıklayınız

GENEL ÖZELLİKLER ve DONANIMLAR

HMK 140 W 

GEN Serisi 140 W, geliştirilmiş performans, kontrol kolaylığı ve çok yönlülük gibi yenilikleri beraberinde getiriyor. Mükemmel kumanda kabiliyeti ve güvenilirlik, düşük yakıt tüketimi, kolay bakım ve sınıfında lider operatör konforu ve birçok donanımı operatörlerle buluşturuyor.
 
Tasarım ödüllü seri
 
“HİDROMEK Operatörü” yaratma anlayışıyla oluşturulan seride operatörün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanma düşüncesi amaçlandı. Buna göre HİDROMEK operatörünün tüm makineyi daha rahat kumanda edebilmesi amacıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır.


Opera Kontrol Sistemi
 
GEN Serisi ekskavatörlerin tasarımında, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanması amaçlandı. Bu amaç doğrultusunda GEN Serisi ekskavatörler, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü)ile donatılmıştır. Opera, kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonları bir arada toplayan, operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen estetik renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri ve GEN Serisi ekskavatörler için hazırlanan kullanıcı dostu yazılım ile entegre kullanıcı ara yüzüdür.
 
Düşük yakıt tüketimi
 
Isuzu motor ve Kawasaki ana hidrolik pompa, elektronik kontrol ünitesi ile son derece uyumlu çalışır. Bu sayede her türlü saha şartları için farklı çalışma modları ile her depoda daha fazla iş sağlanır, daha fazla kar edilir. 

Daha fazla konfor
 
Operatör ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilen konforlu kabin içerisinde uzun çalışma saatlerinde operatörlere daha rahat daha eğlenceli bir çalışma ortamı yaratılması, operatörün verimliliğinin arttırılması, üretime odaklanması sağlanmıştır.
 
Operatörün rahat bir şekilde kabine binip inmesine imkan verecek genişlikte bir kapıya sahiptir. Açılabilen ön camlar operatöre mükemmel bir görüş açısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ön cam tavana kaydırılarak açılabildiği gibi, isteğe bağlı olarak alt cam sökülerek operatör koltuğunun arkasında muhafaza edilebilir.
 
Operatörün çalışma konforunu sağlayan diğer bir özellik ise, ergonomik koltuk ve ön konsoldur. Operatörün uzun saatler boyunca yüksek performansta, yorulmadan ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanan 9 değişik pozisyonda ayarlanabilen koltuk, standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca joystick konsolu ve koltuğun birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesi, operatörün vücut yapısına göre en uygun pozisyonu ayarlayabilmesini sağlar.
 
Operatörün güvenliği için koltuk, emniyet kemeri ile teçhiz edilmiştir. Kabin, makinenin çalışma koşulu ve üzerindeki ataşman ne olursa olsun kendisine akseden gürültü, şok ve titreşimlerin etkisini sönümleyen 6 adet silikon viskoz takozla desteklenmiştir. Klima standart donanım içindedir.
 
Bom, arm ve bağlantılar
 
Gen Serisi ekskavatörlerin bomu ve armı ağır saha şartlarında maksimum performans ve uzun ömür kombinasyonu gözetilerek imal edilmiştir. Çeşitli uygulamalar için farklı arm ve kova konfigürasyonları mevcuttur.
 
HİDROMEK Smartlink
 
Smartlink, GSM şebekesiyle haberleşerek, GPS takip sistemi ile makinenin kullanım süreleri, coğrafi konumu, yakıt tüketim değerleri, bakım zamanları, arıza kodları gibi pek çok verinin internet üzerinden servisi ve müşteri tarafından takibini sağlamaktadır. Bu sistem ile daha etkili makine ve servis yönetimi sağlanmıştır.
 
Etkin müşteri desteği
 
Ülke çapındaki yaygın servis noktalarında ihtiyaç anında hızlı müdahale edebilecek eğitimli teknisyen kadrosu ve mobil servis araçları ile satış sonrası hizmetler ekibi her zaman yanınızda.

HİDROMEK LASTİKLİ EKSKAVATÖRLER