Hidromek HMK 300 LC LR Özel Uygulama Ekskavatörü

Hidromek Yetkili Servisi ve Yedek Parça Bayii
Forklift İş Makinaları Tamir ve Komple Revizyon – 2.El Makina Satışı
Slider
Slider

Adapzarı Sakarya hidromek yetkili servis

Hidromek HMK 300 LC LR Özel Uygulama Ekskavatörü

Teknik Özellikler

malfunction-indicador-motor-icon-bcmakina

Motor Gücü

216

Hp Dizel

excavator-icon-bcmakina

Maksimum Ulaşma Mesafesi

18.31

m

ekskavator200

Maksimum Kazma Derinliği

14.20

m

Gehl-yukleme-kapasitesi-bcmakina-sakarya

Çalışma Ağırlığı

34950

kg

Motor 
MarkaIsuzu
ModelAI-6HK1X
Silindir Sayısı6
Çap x Strok115 x 125 mm
Hacim7790 cc
Maksimum Güç216 HP @ 1800 rpm
Maksimum Tork940 Nm @ 1500 rpm
Hidrolik Sistem 
TipKapalı Merkezli Sistem
Pompa TipiDeğişken Deplasmanlı Eksenel Pistonlu Pompa
Ana Pompa – Azami Debi2 x 259 lt
Pilot Pompa – Azami Debi27 lt/dk
Sistem Basınçları 
Bom İndirme150 kgf/cm²
Bom Kaldırma330 kgf/cm²
Arm Açma330 kgf/cm²
Arm Kapama240 kgf/cm²
Yürüyüş350 kgf/cm²
Kule Dönüş285 kgf/cm² 
Pilot Kontrol40 kgf/cm² 
Kova Açma240 kgf/cm² 
Kova Kapama240 kgf/cm²
Kule Dönüş 
TipEksenel Pistonlu Motor
Dönüş Hızı10.2 rpm
Yürüyüş Hızı 
Maksimum Çekiş Kuvveti26.070 kgf
Yüksek Hız5.1 km/s
Düşük Hız2.9 km/s
Kazı Performansı 
Standart Kova Kapasitesi0.60 m³
Maksimum Kazma Derinliği14.20 m
Maksimum Ulaşma Mesafesi18.36 m
Maksimum Boşaltma Yüksekliği12.70 m
Maksimum Kazma Yüksekliği14.98 m
Kova Kazma Kuvveti (ISO)7.300 kgf
Arm Koparma Kuvveti (ISO)5.400 kgf
Bom Ölçüsü10.3 m
Arm Ölçüsü7.8 m
Dolum Kapasiteleri 
Motor Yağı36 lt
Motor Soğutma Sistemi36 lt
Yakıt Tankı480 lt
Hidrolik Tank209 lt
Hidrolik Sistem400 lt
Dönüş Redüktörü7 lt
Ön / Arka Aks2×9.5 lt 
 
Çalışma Ağırlığı 
Standart Makine34.950 kg


*Standart

Hidromek HMK 300 LC LR Özel Uygulama Ekskavatörü

Ürün Kataloğunu İndirmek İçin Tıklayınız

GENEL ÖZELLİKLER ve DONANIMLAR

HMK 300 LC LR 

Farklı uygulamalara yönelik çözümler üreten HİDROMEK kanal temizleme, dere ıslahı ve kum ocaklarına yönelik olarak özel geliştirdiği 300 LC LR modeli ile bu segmentteki müşteri beklentilerini tam anlamıyla karşılamaktadır. GEN Serisi 300 LC LR, geliştirilmiş performans, kontrol kolaylığı ve çok yönlülük gibi yenilikleri beraberinde getiriyor. Mükemmel kumanda kabiliyeti ve güvenilirlik, düşük yakıt tüketimi, kolay bakım ve sınıfında lider operatör konforu ve birçok donanımı operatörlerle buluşturuyor.
 
Tasarım ödüllü seri
 
“HİDROMEK Operatörü” yaratma anlayışıyla oluşturulan seride operatörün ofisinde gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanma düşüncesi amaçlandı. Buna göre HİDROMEK operatörünün tüm makineyi daha rahat kumanda edebilmesi amacıyla kullanımdaki temel fonksiyonlar olan joystickler, ısıtmalı-havalı süspansiyonlu koltuk ve kolçakları birbirlerinden bağımsız ayarlanabilir olarak tasarlanmıştır.


Opera Kontrol Sistemi
 
GEN Serisi ekskavatörlerin tasarımında, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi, makineyi kolaylıkla kullanması amaçlandı. Bu amaç doğrultusunda GEN Serisi ekskavatörler, sınıfında ilk kez sunulan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü)ile donatılmıştır. Opera, kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonları bir arada toplayan, operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen estetik renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri ve GEN Serisi ekskavatörler için hazırlanan kullanıcı dostu yazılım ile entegre kullanıcı ara yüzüdür.
 
Düşük yakıt tüketimi

Isuzu motor ve Kawasaki ana hidrolik pompa, elektronik kontrol ünitesi ile son derece uyumlu çalışır. Bu sayede her türlü saha şartları için farklı çalışma modları ile her depoda daha fazla iş sağlanır, daha fazla kar edilir. 

Daha fazla konfor
 
Operatör ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilen konforlu kabin içerisinde uzun çalışma saatlerinde operatörlere daha rahat daha eğlenceli bir çalışma ortamı yaratılması, operatörün verimliliğinin arttırılması, üretime odaklanması sağlanmıştır.
 
Operatörün rahat bir şekilde kabine binip inmesine imkan verecek genişlikte bir kapıya sahiptir. Açılabilen ön camlar operatöre mükemmel bir görüş açısı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ön cam tavana kaydırılarak açılabildiği gibi, isteğe bağlı olarak alt cam sökülerek operatör koltuğunun arkasında muhafaza edilebilir.
 
Operatörün çalışma konforunu sağlayan diğer bir özellik ise, ergonomik koltuk ve ön konsoldur. Operatörün uzun saatler boyunca yüksek performansta, yorulmadan ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanan 9 değişik pozisyonda ayarlanabilen koltuk, standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca joystick konsolu ve koltuğun birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesi, operatörün vücut yapısına göre en uygun pozisyonu ayarlayabilmesini sağlar.
 
Operatörün güvenliği için koltuk, emniyet kemeri ile teçhiz edilmiştir. Kabin, makinenin çalışma koşulu ve üzerindeki ataşman ne olursa olsun kendisine akseden gürültü, şok ve titreşimlerin etkisini sönümleyen 6 adet silikon viskoz takozla desteklenmiştir. Klima standart donanım içindedir.
 
Bom, arm ve bağlantılar
 
HMK 300 LC LR paletli ekskavatörlerin bomu ve armı uzun mesafelere erişim için ağır saha şartlarında maksimum performans ve uzun ömür kombinasyonu gözetilerek imal edilmiştir. Çeşitli uygulamalar için farklı arm ve kova konfigürasyonları mevcuttur.
 
HİDROMEK Smartlink
 
Smartlink, GSM şebekesiyle haberleşerek, GPS takip sistemi ile makinenin kullanım süreleri, coğrafi konumu, yakıt tüketim değerleri, bakım zamanları, arıza kodları gibi pek çok verinin internet üzerinden servisi ve müşteri tarafından takibini sağlamaktadır. Bu sistem ile daha etkili makine ve servis yönetimi sağlanmıştır.
 
Etkin müşteri desteği
 
Ülke çapındaki yaygın servis noktalarında ihtiyaç anında hızlı müdahale edebilecek eğitimli teknisyen kadrosu ve mobil servis araçları ile satış sonrası hizmetler ekibi her zaman yanınızda..

 

Hidromek Özel Uygulama Ekskavatörleri